Plīša lācītis ar senlatviešu rakstu zīmēm

Plīša lācītis ar senlatviešu rakstu zīmēm
Lācēns ar izšūtu saules zīmi. 25 cm augumā.
Saules zīme – auglības, mūžīgās kustības un dzīvības simbols. Latviešu tautas mākslā Saules motīvs ir sastopams uz visdažādākajiem priekšmetiem. Šis raksts sastopams visā Latvijas teritorijā, katrā novadā ievērojot savas īpatnējās tradīcijas. 18.-20. gs. tautas mākslas darinājumu rotājumos saulīte ir visiemīļotākā ģeometriskā raksta sastāvdaļa, kas neskaitāmos variantos vienlīdz plaši ir sastopama visā Latvijas teritorijā. Bieži Saules zīme vienā rakstā atkārtojas vairākas reizes, apzīmējot maģiskos auglības un siltuma rituālus. Saules raksti ir paši svarīgākie sieviešu goda tērpu rotājumos, tāpat tie ir neiztrūkstoši kāzās līgavainim dāvināmo cimdu un zeķu rakstos.

Saule seno latviešu izpratnē ir mūžīgās dzīvības un kustības simbols, bez kuras nebūtu dzīvības. Tā ir palīgs zemkopim, labvēlīga ražas gada devēja. Saule ir mīļā māte jebkurai dzīvai radībai. Kā tēls, kuram latviskajā izpratnē piedēvētas Mātes funkcijas, Saule un tās zīmes celtas īpašā godā. Saule māca arī taisnīgumu un žēlsirdību - tā spīd vienādi visiem. Saule ir centrālais tēls debesu spīdekļu grupā, tai ierādīta goda vieta arī dažādos rotājumos. Saules zīme sastopama visu tautu rakstos, visbiežāk to atveido kā apli, ar līnijām pārkrustotu apli vai riteni, jo saule allaž ripo pa debesu jumu.  Saules zīme dažādos darinājumos ierakstīta arī kā kvadrāts, novietots uz viena stūra, vai astoņstūris, to attēlo arī kā ziedam līdzīgu rozeti. Rūpīgi jāielūkojas rakstos, lai dažādās kompozīcijās atšķirtu uz pusēm pāršķeltās saulītes, ar divām nošķeltām virsotnēm ierakstītās saulītes. Saules raksta atvasinājumu ir ļoti daudz, arī rotātie priekšmeti un tehnikas ir ļoti daudzveidīgi. Saules zīme visbiežāk lietota sieviešu apģērba un rotu izdaiļošanai, tā grezno darbarīkus, kuros meitas lietoja pūra darināšanai. Saules zīmes neiztrūkstoši ir arī kāzās līgavainim dāvināmo cimdu un zeķu rakstos. Rakstu veidojot, saules zīmei parasti izvēlēta centrālā vieta. Populārākā krāsa Saules zīmēm ir sarkanā un dzeltenā.

Materiāli : 

Audums pamatam : 100 % poliesters

Audums ķepiņām un aksesuāriem : 100 % kokvilna

Pildījums : poliestera šķiedras 


Kopšanas instrukcija :

- mazgāt veļas mašīnā 40 grādos , delikātajā režīmā

- nebalināt 

- var žāvēt mašīnā - žāvētājā

- negludināt

- var ķīmiski tīrītRakstīt atsauksmi

Piezīme: HTML netiek pieņemts, lūdzu izmantojiet neformatētu tekstu.
    Slikts           Labs

  • Modelis: Plīša lācītis ar senlatviešu rakstu zīmi -Sauli
  • Pieejamība: Pieejams
  • 35,01 €
  • Bez nodokļa: 28,93 €

Papildu iespējas:

Atslēgvārdi: plīša lācīši, mīkstas mantiņas, lāči, dāvana, dāvanas bērniem, senlatviešu zīmes, senlatviešu raksti, mantiņas, balti lācīši, latviskas mantiņas, roku darbs, latviešu ražotāji, suvenīri, latviski suvenīri, plīša mantiņas, rotaļlietas bērniem

ISOFIX versija Easymaxi bāzes ir tādas pašas iezīmes standarta versijas, vienīgā atšķirība ir tā, ka..
0,00 €
Bez nodokļa: 0,00 €
Uz BEBECAR rāmja viegli un ērti stiprināms BEBECAR autosēdeklītis no 0-13 kg.Tas ir ērti un , galven..
0,00 €
Bez nodokļa: 0,00 €
Uz BEBECAR rāmja viegli un ērti stiprināms BEBECAR autosēdeklītis no 0-13 kg.Tas ir ērti un , galven..
0,00 €
Bez nodokļa: 0,00 €
Maksimāla drošība un aizsardzība uz ceļa vienmērAutomašīnu sēdeklis Hazel Group 0+ piedāvā maksimālu..
135,00 €
Bez nodokļa: 111,57 €
Maksimāla drošība un aizsardzība uz ceļa vienmērAutomašīnu sēdeklis Hazel Group 0+ piedāvā maksimālu..
135,00 €
Bez nodokļa: 111,57 €
Easy Maxi rokturi var saliekt atpakaļ, lai ērti piekļūtu bērnam. Easy Maxi ir ērti lietojams. Izliek..
0,00 €
Bez nodokļa: 0,00 €