Plīša lācītis ar senlatviešu rakstu zīmēm

Plīša lācītis ar senlatviešu rakstu zīmēm

Lācītis ar izšūtu latvju rakstu zīmi Jumis.


Jumis – auglības simbols, ģimenes pavarda sargātājs. 
Viena no versijām vēsta, ka šī zīme veidojusies, savienojot Māras zīmi un Dieva zīmi.
Grafiski jumja zīme atgādina divus sakrustotus kāsīšus vai burtu W. Viena no versijām varētu būt, ka šī zīme veidojas savienojot Māras zīmi ar Dieva zīmi. Jumja zīme ir atrasta uz ļoti seniem priekšmetiem, arī uz svētakmeņiem.
Par Jumja mājvietu tiek uzskatīti gan divi kopā saauguši ziedi vai rieksti, gan tradicionāli arī divas labības vārpas - Jumim viss padodas dubulti. Jumi mēdza glabāt istabā goda vietā, kā arī jaunu meitu pūra dibenā. Zīmes grafiskajam attēlam ir sastopami ļoti daudz dažādi varianti, no kuriem daļa var būt grūti atpazīstami. Bieži tiek ieausta jostās, to iecērt virs durvīm, pagrabiem, klētīm, skapjiem. 
Tāpat bieži, gatavota no koka, Jumja zīme tiek novietota spāru galos, tādejādi nodrošinot bagātību un saticību mājās. Jostu, kurā ieausts Jumis parasti nēsā saimnieks. Rakstu salikumos Jumja zīme visbiežāk ir izmantota joslu kompozīcijās, tās forma lieliski atbilst jostu un prievīšu rotāšanai.

Jumja zīme.

Jumis - dubultvārpa -ir auglības un bagātības zīme. Jumis izpaužas visur, kur parastā viena vietā rodas divi - divas vārpas viena stiebra galā, divi rieksta kodoli vienā čaumalā, divi dzeltenumi vienā olā utt. Indoeiropiešu pirmtautas valodas vārdu izvērtējums liecina, ka jēdziens jumis skaidrojams – turēt kopā, saturēt, pārot, sapārots, dvīnis, otrs skaidrojums – siet, darināt jumtu, saistība. Abos gadījumos vārdu nozīme atklāj divu elementu saistību, Jumis ir dzīvības saglabāšanas turpināšanas un vairošanas īpašību izpausme. Vārds jumis latviešu valodā ir ļoti tuvs vārdam jumts. Jumtiņš ir viena no Dieva zīmēm. Varbūt Jumis ir Dieva izpausme, viņa palīdzība zemes arājam. Latviskajā izpratnē ar debesīm saistītā izcelsme  gan Jumim laika gaitā zudusi. Senie amatnieki māju jumtus rotāja ar jumta zirdziņiem, kas savā atveidā ir ļoti līdzīgi Jumja zīmei, tie tiek saukti arī par Dieva dēlu kumeliņiem. Jumja zīmi varam izveidot arī, ja pa daļai vienu otrai uzklājam divas Māras zīmes - kāsītis ar smaili uz leju. Māra kā Zemes māte jau savā būtībā cieši saistīta ar auglību. Latviskajos rakstu atvasinājumos Jumja zīme tālāk pārveidojusies arī kā gaiļa zīme - Mārtiņgailis. Ar Jumi saistīti dažādi labības pļaujas un ražas rituāli. Jumi mēdza glabāt goda vietā istabā vai jaunu meitu pūra dibenā. Jumja zīme atroda uz seniem svētakmeņiem, jostā, ko nēsāja saimnieks. Jumja zīmi  izmanto joslu kompozīcijās, visbiežāk jostās un prievītēs, celainēs.


Materiāli : 

Audums pamatam : 100 % poliesters

Audums ķepiņām un aksesuāriem : 100 % kokvilna

Pildījums : poliestera šķiedras 


Kopšanas instrukcija :

- mazgāt veļas mašīnā 40 grādos , delikātajā režīmā

- nebalināt 

- var žāvēt mašīnā - žāvētājā

- negludināt

- var ķīmiski tīrīt

Rakstīt atsauksmi

Piezīme: HTML netiek pieņemts, lūdzu izmantojiet neformatētu tekstu.
    Slikts           Labs

  • Modelis: Plīša lācītis ar senlatviešu rakstu zīmi
  • Pieejamība: Pieejams
  • 35,01 €
  • Bez nodokļa: 28,93 €

Papildu iespējas:

Atslēgvārdi: plīša lācīši, mīkstas mantiņas, lāči, dāvana, dāvanas bērniem, senlatviešu zīmes, senlatviešu raksti, mantiņas, balti lācīši, latviskas mantiņas, roku darbs, latviešu ražotāji, suvenīri, latviski suvenīri, plīša mantiņas, rotaļlietas bērniem

Tulip Group 0+ piedāvā vislabāko aizsardzību. Sēdekļa spilvens nodrošina labu atbalstu jūsu mazulim...
0,00 €
Bez nodokļa: 0,00 €
Tulip Group 0+ piedāvā vislabāko aizsardzību. Sēdekļa spilvens nodrošina labu atbalstu jūsu mazulim...
0,00 €
Bez nodokļa: 0,00 €
Easy Maxi rokturi var saliekt atpakaļ, lai ērti piekļūtu bērnam. Easy Maxi ir ērti lietojams. Izliek..
0,00 €
Bez nodokļa: 0,00 €
Easy Maxi rokturi var saliekt atpakaļ, lai ērti piekļūtu bērnam. Easy Maxi ir ērti lietojams. Izliek..
0,00 €
Bez nodokļa: 0,00 €
BEBECAR Easy Maxi bāze Bebecar autosēdeklītim. BEBECAR bāzes tagad ir pieejamas standarta un ISOFI..
0,00 €
Bez nodokļa: 0,00 €
Uz BEBECAR rāmja viegli un ērti stiprināms BEBECAR autosēdeklītis no 0-13 kg.Tas ir ērti un , galven..
0,00 €
Bez nodokļa: 0,00 €