Autokulba

Pievienoja admin 24.10.2019 0 komentāri Šodienas ziņas,

Bieži mums jaunie vecāki uzdod jautājumu: "Vai tiešām Latvijā mazuli var pārvadāt ar autokulbu, kas stiprināta automašīnā?" Pamatojums, ka tas neesot atļauts Latvijā.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) mājaslapā norādīts, ka “bērnu, kura augums nepārsniedz 150 cm, automašīnā drīkst pārvadāt tikai un vienīgi piesprādzētu ar drošības jostu bērna vecumam un svaram piemērotā sēdeklītī vai uz bērna svaram atbilstoša paliktņa”. Arī Ceļu satiksmes noteikumu (CSN) 185. punktā teikts: “Ja automobilī, kura sēdvietas aprīkotas ar drošības jostām, pārvadā bērnu, kura augums nepārsniedz 150 cm, bērnam jāatrodas viņa vecumam un svaram piemērotā bērnu sēdeklītī vai uz paliktņa, kas uzstādīts atbilstoši tā izgatavotāja norādījumiem, un jābūt piesprādzētam ar drošības jostu.”

❗️Vēlamies vērst uzmanību, ka šādu informāciju izlasot rodas diskusija par to, kā tad īsti ir.
Mēs, RatuBirojs, nekādā gadījumā nepārdotu bērnu ratiņus ar funkciju autokulba, ja tā nebūtu atļauta un nebūtu droša!

BEBECAR visas ratu kulbas ir ar ECE R44/04 AUTOKRĒSLIŅA DROŠĪBAS SERTIFIKĀTU, kas nozīmē ka kulbiņa ir atzīta kā droša un ar to drīkst pārvadāt mazuli līdz 9kg automašīnā!
Kulba un mazulis automašīnā ir jānostiprina ar speciālām BEBECAR autokulbas siksnām.????

‼️Sazinoties ar CSDD kvalitātes kontroles atbildīgām personām esam saņēmuši CSDD apstiprināšanu, ka likumā ir nekorekta informācija: "bērnam jāatrodas viņa vecumam un svaram piemērotā bērnu sēdeklītī vai uz paliktņa." un šobrīd viss ir procesā, lai likuma tekstam pievienotu AUTOKULBU, kurai ir atbilstošs sertifikāts!
Kā arī CSDD kvalitātes kontrole atzīst, ka Latvijā DRĪKST pārvadāt bērnu autokulbā, kurai ir ECE R44/04 sertifikāts!

Iesniegt komentāru