Rudens jau ir klāt!

Pievienoja admin 05.10.2022 0 komentāri Jaunākās ziņas,
???? Rudens mēneši, jo īpaši sākot ar oktobri, ir laiks, kad daba sāk doties pie miera. Tas ir periods, kas dod mums laiku sagatavoties ziemai, rūpējoties par sevi un stiprinot ķermeni, un garu pirms gaidāmā aukstuma, un tumsas perioda. ????
Padomi, lai sagatavotu organismu ziemai, būtu veseli un aktīvi:
????Uzturs rudenī ir košs, krāsains kā pati daba – galdā jāliek pēc iespējas vairāk dārzeņus – kāpostus, bietes, ķirbjus, rutkus, rāceņus, kāļus, kartupeļus un citus vērtīgus produktus. Tās ir dabas dotas vitamīnu, minerālvielu, antioksidantu, bioloģiski aktīvo vielu krātuves! Uzņemiet D un C vitamīnu. Pietiekams D vitamīna daudzums organismā uzlabos jūsu garastāvokli un imūnsistēmu. C vitamīns ir viens no organismam nepieciešamākajiem un efektīvākajiem vitamīniem imunitātes stiprināšanai.
????Apģērb sevi un mazuli atbilstoši laika apstākļiem! Nepieļauj organisma pārkaršanu saģērbjoties pārāk silti, vai tieši otrādi – atdzišanu saģērbjoties pārāk plāni. Lielākais ļaunums organismam ir mitras drēbes vai apavi. mazuļa ģērbšanā jāievēro princips – labāk vairākas, bet plānas kārtas, nekā viena bezgala bieza. Ja ir vajadzība, kādu no kārtām var novilkt, bet, novelkot vienu biezo, bērns var palikt pārāk plāni apģērbts. Mazajam regulāri jāpatausta deguntiņš, ja tas ir silts, tad mazulis ir komfortā.
????AKTIVITĀTES. Sagaidot rudeni, svarīgi ir atsākt un turpināt fiziskās aktivitātes. Tam nav obligāti jābūt sporta zāles apmeklējumam vai 5 km garam krosam. Pilnīgi pietiks reizi dienā ar 30 – 40 minūšu garu pastaigu. Nepadodies slinkumam un dari to regulāri.
????MIEGS cilvēka veselībai ir ārkārtīgi svarīgs un tam vajadzētu atvēlēt vismaz 6-7 stundas. Miega bads rada nogurumu, koncentrēšanās spēju zudumu un agri vai vēlu noved pie veselības problēmām. Tāpat arī pārlieku ilgs miegs radīs kaitējumu veselībai.
Galvenās lietas pastaigai ar mazuli rudens laikā:
- Guļammaiss;
- Ratu cimdi;
- Lietus plēve;
- Kāju pārsegs;
- Sedziņa mazulim;
- Silts dzēriens vecākiem. Lieliski noderēs krūzīšu turētājs;

Iesniegt komentāru